Ostatni okres

31 stycznia 2012

Jak zarobić pieniądze? O doradcach finansowych, przeróżnej zresztą maści, firmach finansowych, analitykach i prognostykach klienci najczęściej nie mają zbyt dobrej opinii. Zbyt często bowiem okazywało się, że ich porady, analizy i prognozy miały się jak pięść do nosa. Tak na przykład było z prognozami dotyczącymi rynku lokat bankowych, których to oprocentowanie miało w drugim półroczu zwyżkować i tak rzecz się miała z funduszami inwestycyjnymi. Miały być wzrosty, a wyszło jak zwykle Jaka jest obecnie sytuacja na rynku lokat bankowych wszyscy doskonale wiedzą, a przynajmniej ci, którzy tym rynkiem się interesują. Oprocentowanie miało wzrosnąć a tymczasem systematycznie maleje. Nawet w ostatnim okresie niektóre banki zdecydowały się na kolejne obniżenie oprocentowania lokat /ciekawe do jakiej granicy dojdą/.Teraz oprocentowanie lokat 1,2,3 czy 6 miesięcznych najczęściej nie przekracza 4,80%, a są też lokaty poniżej 4%.
Ale istnieje na rynku firma finansowa, która zna się na biznesie i ma dużą wiedzę o tym biznesie i wie jak zarobić pieniądze, a jest nią Open Finance. Ostatnio na przykład bardzo dużo osób interesuje oferta Open Finance dotycząca lokaty trzymiesięcznej z oprocentowaniem w wysokości 10%! Jest to lokata w pakiecie oszczędnościowym o wartości 3000 złotych. W skład pakietu inwestycyjnego wchodzi jeszcze produkt regularnego inwestowania z gwarancją kapitału o wartości minimum 45 000 złotych. Dla przystępujących do tego biznesu Open Finance przygotował ciekawe nagrody. Trzeba jednak się śpieszyć, bowiem promocja trwa tylko do końca sierpnia br.
Z bankami różnie bywa, bowiem banki nastawione są jedynie na komercję, a klient jest na drugim, albo i na trzecim planie. Nie ma co przywoływać bankierów majsterkowiczów, którzy swoimi manipulacjami omijając ustawę antylichwiarską trzepali i nadal trzepią kieszenie swoich klientów. W Open Finance takich metod nigdy nie stosowano i mamy nadzieję, że nigdy nie zastosują.