Emerytura a praca

17 listopada 2011

Unifikacja wieku emerytalnego to szalenie kontrowersyjna kwestia. Największe boje toczą się wśród płci pięknej, która ewidentnie podzieliła się na dwa skraje obozy. Jedne z nich nie wyobrażają sobie późniejszej emerytury z kolei drugie pragną kontynuować swoją zawodową karierę jak najdłużej.

Praca do 65 roku życia budzi wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony mamy równouprawnienie. W końcu polegać ma ono na wyrównaniu szans i praw. Dlaczego w takim razie mężczyzna jest zobowiązany do o 5 lat dłuższej pracy? Realia życia w ciągu zaledwie kilkunastu lat diametralnie się zmieniły. Dzisiejsze kobiety nie są takimi samymi białogłowymi , które pamiętamy za czasów PRL-u. Dzisiaj te silne i niezależne istoty chcą zdobywać szczyty i realizować się zawodowo i intelektualnie. W związku z tym naturalnym wydaje się kwestia ujednolicenia kwestii emerytur względem obydwu płci.

Emerytura a praca

Mimo licznych pokoleniowych zmian ostała się jednak grupa tych kobiet, które nie wyobrażają sobie dłuższej pracy . W sporze „emerytura a praca” wybierają zdecydowanym głosem emeryturę. Są to przeważnie kobiety, które maja obowiązek opieki nad wnukami lub dziećmi. W Polsce pokutuje bowiem przeświadczenie , że babcia jest jednocześnie nianią. Można się z tym zgadzać lub nie jednak jest to jeden z głównym powodów, dla których Polki odmawiają późniejszej emerytury. Największa różnica występuje między kobietami w wieku 40 i 50 lat. Niby dziesięć lat a jednak dekada zrobiła swoje jeżeli chodzi o różnice światopoglądowe. Zanim jednak zostanie wprowadzony znowelizowany wiek emerytalny należy stworzyć system opieki nad osobami starszymi i małymi dziećmi. Wtedy to kobiety nie będą musiały zajmować się wnukami lub schorowanymi rodzicami. Kobiety oczywiście mają prawo być zmęczone praca jednak w dobie powszechnego równouprawnienia należy być konsekwentnym.