Pożyczki hipoteczne, dla kogo?

28 października 2011

 

Pożyczki hipoteczne jak sama nazwa wskazuje udzielane są pod zastaw nieruchomości, a środki z niej uzyska można wykorzystać w dowolnym celu.

Obecnie wiele banków oferuje pożyczki hipoteczne. Jest to bardzo dobra firma finansowa dla osób, które chcą pożyczyć duże pieniądze i nie chcą przedstawić przed bankiem planu inwestycji.

Pożyczki hipoteczne to pojęcie, którego nie należy mylić z kredytem hipotecznym, bowiem kredyt hipoteczny udzielany jest w celu finansowania konkretnej inwestycji mieszkaniowej. Z kolei pożyczki hipoteczne banki udzielają pod pod zastaw hipoteki, której już jesteśmy właściciela. W razie zaprzestania spłaty pożyczki bank zaspokaja swoje należności w postaci przejęcia naszej nieruchomości. Właśnie z takiego powodu takie pożyczki uznawane są za niebezpieczne i niektórzy kredytobiorcy boją się takich sytuacji. Dlatego decydując się na pożyczkę hipoteczną można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który najlepiej zna realia i pomoże wybrać najkorzystniej oprocentowaną pożyczkę. Nie mniej jednak są to sytuacje skrajne ponieważ każdy podejmując kredyt z banku potrafi przewidzieć takie sytuacje.

Obecnie banki zabezpieczają siebie i klientów przed takiego typu sytuacjami wymagając na pożyczkobiorcach wykupienie pakietu ubezpieczeń.

Pożyczki hipoteczne mogą być atrakcyjną formową kredytobrania dla osób, które potrzebują dużej sumy pieniędzy na inwestycje. Oczywiście wielkość potyczki zależy od wartości naszej nieruchomości. Nie mniej jednak można uzyskać kredyt opiewający na duże sumy.

Aby lepiej zorientować się czy stać nas na zaciągniecie pożyczki hipotecznej należy skorzystać z narzędzia internetowego jakim jest kalkulator pożyczek hipotecznych. Obliczy on prawdopodobną sumę miesięcznej raty pożyczki. Obecnie korzystnie oprocentowane pożyczki hipoteczne oferują między innymi bank PKO BP czy Getin Bank.