Konsolidacja-kiedy z niej skorzystać?

18 marca 2011

Obecnie większości zakupów dokonujemy na kredyt. Na kredyt kupiliśmy mieszkanie, samochód, działkę. Często za codzienne zakupy płacimy kartami kredytowymi, w banku zaciągamy kredyt gotówkowy i w sumie mamy do spłacenia kilka kredytów. Należy je oczywiście spłacać w terminie, ale nie zawsze jest to możliwe. Ponadto czasami po prostu zapominamy o terminowej spłacie zaciągniętych kredytów.
–    W takim wypadku najbardziej korzystna będzie konsolidacja, czyli zastąpienie kilku kredytów jednym, kredytem konsolidacyjnym – przekonuje nas doradca finansowy open finance.

 

Dodaje:
–    Można więc żyć z wieloma kredytami i jeszcze na nich zarabiać. Pomoże nam w tym konsolidacja kredytów.

 

Co to jest konsolidacja?
Konsolidacja ma na celu połączenie spłaty kilku kredytów w jeden. Rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa niż suma wszystkich naszych wcześniejszych kredytów i jej spłata znacznie się wydłuża. To z kolei odciąży nasz budżet domowy i pozwoli na terminowe spłacanie rat.  Przy konsolidacji pieniądze od razu trafiają do banków, w których mamy zobowiązania finansowe.

 

Czy konsolidacja ma sens?

Konsolidacja jest bardzo korzystna, ale oczywiście wtedy, gdy rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa niż suma rat kredytów spłacanych do tej pory. Nie czekajmy też z konsolidacją do momentu, kiedy nie będziemy w stanie wywiązać się z naszych zobowiązań finansowych. O konsolidacji pomyślmy wcześniej, ponieważ znacznie łatwiej uzyskamy wówczas kredyt konsolidacyjny, jeśli w terminie spłacamy zaciągnięte pożyczki. Jeżeli konsolidacja wydaje się nam dobrym rozwiązaniem, ale nie bardzo wiemy jak się o taki kredyt ubiegać, zapytajmy doradcę finansowego. On nam wszystko wyjaśni i pomoże w załatwieniu formalności związanych z kredytem konsolidacyjnym.