Konto oszczędnościowe i jego zalety

14 marca 2011

Konto oszczędnościowe to jedno z rozwiązań, które umożliwi nam oszczędzanie pieniędzy. Konto oszczędnościowe jest dosyć wysoko oprocentowane – nawet do 5% w skali roku. Zamiast więc trzymać pieniądze na rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym, załóżmy konto oszczędnościowe.

–    Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który oferuje atrakcyjne oprocentowanie i swobodny dostęp do pieniędzy bez utraty odsetek za poprzednie okresy – informuje pracownik mBanku.
–    Ponadto nie musimy deklarować jak długo będziemy korzystać z konta oszczędnościowego. Istnieje również możliwość dopłaty pieniędzy w celu zwiększenia salda bieżącego konta.

Konto oszczędnościowe otwieramy na czas nieokreślony. Możemy je obsługiwać za pośrednictwem rachunku bieżącego. W większości banków pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest bezpłatny.  Za  kolejne zapłacimy prowizję – ok. 5 zł.

Zalety konta oszczędnościowego:
1.    Atrakcyjne oprocentowanie – do 5% rocznie.
2.    Brak minimalnej kwoty do naliczania odsetek.
3.    Dokonywanie wpłat i wypłat dowolnej sumy pieniędzy bez utarty odsetek. To gwarantuje nam dostęp do środków w każdym momencie.
4.    Bardzo często banki oferują bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego.
5.    Nasze pieniądze na koncie oszczędnościowym są bezpieczne, nie ponosimy ryzyka utraty kapitału. Odsetki kapitalizują się miesięcznie.

Banki, oferujące konto oszczędnościowe:
1.    Bank BPH,
2.    Pekao SA
3.    PKO BP,
4.    Bank Zachodni WBK
5.    Millennium Bank.
6.    Eurobank,
7.    Getin Bank,
8.    MultiBank,
9.    AIG Bank.

Środki na koncie oszczędnościowym są gwarantowane przez BFG, zgodnie z  ustawą o Bankowym funduszu Gwarancyjnym. Konto oszczędnościowe to dobry sposób na ulokowanie naszych ,,zaskórniaków”. Jego założenie jest bardzo proste. W razie wątpliwości we wszystkim pomoże nam pracownik danego banku.