Propozycja dla seniorów

15 lutego 2011

Jeżeli nasi seniorzy mają nawet jakieś inne dochody niż skromna emerytura, to z pewnością nie aż tak wysokie, aby przekazywać je na konto do banku. Najczęściej więc przechowują pieniądze w bieliźniarkach, szufladach, czy też przysłowiowych skarpetach. Ale jak się okazuje nie wszyscy tak robią, bowiem, ci lepiej poinformowani, czy też posiadający wyższe świadczenia emerytalne nie tylko korzystają z kont bankowych, ale nawet z rachunków oszczędnościowych. Banki doskonale orientują się w sytuacji, dlatego przygotowują dla tych lepiej sytuowanych seniorów specjalne konta. Znawcy tego przedmiotu uznali, że ostatnio takimi najlepszymi kontami dla seniorów są: wyjątkowe konto w banku ochrony środowiska oraz konto nestor w banku pocztowym, w którym konsultanci głośno namawiają swoich klientów, aby skarpety wkładali na nogi, a pieniądze na konto w banku – szczególnie pocztowym.
– Konto nestor jest specjalnie utworzonym przez bank kontem z myślą o emerytach i rencistach. Jest to wprost wymarzone konto dla osób starszych, chociażby z tego powodu, że dostęp do niego seniorzy mają w każdym urzędzie pocztowym.  Poza tym jest to praktycznie konto darmowe, a jak wiadomo osób starszych nie stać na bezproduktywne wydawanie pieniędzy. Jeżeli więc ktoś wyraziłby zainteresowanie takim kontem nasi konsultanci są do dyspozycji o każdej porze dnia. Ale przede wszystkim senior nie zapłaci ani złotówki za prowadzenie takiego konta oraz za zlecenie przelewu, każdy właściciel takiego konta może zamówić bezpłatne dostarczenie pieniędzy do domu przez listonosza, może bezpłatnie korzystać z konta przez internet, ma też odpowiedni limit, kredytowy, kartę w koncie nestor itd. Szczegółami zajmują się już nasi konsultanci.  My ze swej strony możemy tylko zapewnić, że seniorzy będą się bardzo dobrze czyli w naszym banku – stwierdził przedstawiciel banku pocztowego.
Open finanse wyliczył, że przeciętne wpływy polskiego seniora wynoszą w granicach 1500 zł /?…/, że płaci kartą do rachunku i miesięcznie wydaje w ten sposób około 300 złotych. Poza tym najczęściej korzysta z bankomatów bezpłatnych, ale przyjęto również, że kilka razy w roku korzysta też z prowizyjnych wypłat. Open finance uwzględnił także w swych obliczeniach bonusy jakie banki przygotowały swoim klientom-seniorom. Można jeszcze tylko dodać, że w przypadku specjalnych kont dla seniorów banki określają również warunki jakie muszą być spełnione przez zakładających takie konta. Na przykład pocztowy właśnie wymaga, aby klientami tych kont byli tylko emeryci lub renciści.

.