Dodatkowa usługa

12 lutego 2011

Nie ulega wątpliwości, że banki coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do wydawania kart kredytowych (wydawanie kart debetowych odbywa się bezproblemowo i wydawane są do rachunku bankowego). Tymczasem karty kredytowe nadal pozostają najlepszym sposobem na uzyskanie kredytu w banku, na płacenie w sklepach oraz korzystania z usług. Bogactwo rynku kart kredytowych sprawia, że klient zaczyna się już gubić w ofertach. Problem jest tym poważniejszy, że nadal wielu klientów nie ma zielonego pojęcia na jakich zasadach karty kredytowe funkcjonują, co to są terminy bezodsetkowe, kiedy należy rozliczyć się z bankiem, jak karty są oprocentowane, jakie mają limity i co czeka klienta, który nie rozliczy się z bankiem w określonym w terminie. To wprost nie mieści się w głowie, ale takie sytuacje jeszcze dość często się zdarzają – stwierdził znawca tego rynku.
–  Z pewnością należy bezwzględnie przestrzegać terminów rozliczenia się z bankiem, bowiem w przeciwnym razie słono za to zapłacimy. Pamiętajmy też, że z kartą kredytową ślubu nie bierzemy i możemy w każdej chwili ją wymienić na korzystniejszą w innym banku. Wybór karty kredytowej też nie jest aż taki trudny jeżeli ustalimy sobie wcześniej nasze priorytety. To znaczy czy ważniejszy jest dla nas limit, oprocentowanie karty, czy może długość terminu rozliczenia się z bankiem. No i jaką kasą dysponujemy. Rodzaje kart też są ważne, więc albo standardowa, srebrna lub złota, a także różne są usługi jak na przykład usługa cashback. Tymczasem usługa cashback pozwala właścicielowi karty podczas robienia zakupów dodatkowo na wypłacenie gotówki. Nie trzeba więc biegać po bankomatach, szukać ich, a nie zawsze znajdują się pod ręką. Usługę cashback proponuje coraz więcej banków i coraz więcej sklepów. Z pewnością jest ich więcej niż dostępnych bankomatów. A poza tym najczęściej jest to usługa bezpłatna, a już z pewnością mniej za nią zapłacimy jeżeli skorzystalibyśmy z obcych bankomatów. Póki co usługa cashback skierowana jest do wszystkich właścicieli kart debetowych visa i mastercard/maestro tych banków, które uruchomiły tę usługę – stwierdził znawca tego rynku.
Zaletami tej usługi jest także oszczędność czasu, bowiem pieniądze możemy wypłacić w trakcie robienia zakupów i nie musimy biegać w poszukiwaniu bankomatu, coraz więcej jest sklepów prowadzących usługę cashback, no i prostota transakcji, bowiem transakcja przeprowadzana jest na tym samym terminalu przez kasjera, a właściciel karty składa jedynie swój podpis na wydruku lub wklepuje kod PIN.