Co daje karta Wizz Air?

14 października 2018

Nowość na rynku kart przepłaconych: tanie linie lotnicze i sieć płatnicza Euronet wprowadzają do użytku kartę WIZZ Prepaid Travel Card. Ten rodzaj płatnika ma umożliwić klientom zakup biletów lotniczych oraz transakcje w pięciu walutach. Jakie możliwości daje karta Wizz Air?

Początkowo karta Wizz Prepaid Travel ma być oferowane tylko członkom klubu lojalnościowego Wizz Air. W trakcie rocznego okresu trwania programu członkowie klubu mogą korzystać z rabatów na przeloty i usługi powiązane.

Karta w różnych walutach

Karta Wizz Air została stworzona zwłaszcza dla osób, które dużo podróżują po Europie. Płatnik posiada funkcję przedpłaconą i wielowalutową, dzięki czemu można go doładować w pięciu rożnych walutach, m.in. EUR, GBP, PLN, NOK, SEK. Dodatkowo zasiloną kwotę możemy przewalutować na inne subkonto walutowe, co sprawia, że wszystkie transakcje z kart będą rozliczane w jednej walucie.

Masz kartę, masz rabaty!

Posiadacz karty może także korzystać z dodatkowych rabatów, m.in. premii cashback 1% z tytułu transakcji realizowanych w walutach innych niż PLN czy dodatkowe punkty w programie lojalnościowym WIZZ. Polacy będący właścicielami kart Wizz Air mają także możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów i wpłatomatów sieci Euronet Worldwide nie tylko w Polsce, ale także w 18 krajach Europy.

Limity doładowań karty

Karta Wizz Air jest powiązana z technicznym rachunkiem bankowym, który umożliwia jej doładowanie. Maksymalnie można ją miesięczne zasilić na kwotę 2,5 tys. euro, natomiast rocznie na 10 tys. euro. Rachunkiem powiązanym z kartą można zarządzać na poziomie serwisu transakcyjnego dostarczanego przez Wizz Air. Karta może zostać doładowywana na kilka sposobów, m.in. zwykłym przelewem bankowym albo za pomocą wpłatomatu obsługiwanego przez sieć Euronet.

Opłata za kartę

Wydanie karty Wizz Air kosztuje 20 zł, opłata ta jest zwracana w przypadku jednorazowego doładowania karty na kwotę 420 zł. Za korzystanie z karty musimy ponieść miesięczną opłatę w wysokości 3 zł. Opłaty tej możemy uniknąć, doładowując regularnie kartę kwotą minimum 420 zł. Za korzystanie z karty naliczane są także inne opłaty, np. za wypłatę gotówki w kraju z bankomatu innego niż Euronet zapłacimy 8 zł, natomiast transakcja tego samego rodzaju za granicą to koszt 12 zł.

Gdzie zamówić kartę?

Kartę Wizz Air można otrzymać po zamówieniu jej na stronie wizzair.com. Dodatkowo firma udostępniła także portal wizztravelcard.com na którym można znaleźć informacje na temat karty i produktów z nią powiązanych. Na tym portalu klienci mogą także zamówić płatnik a także zarządzać swoimi środkami i subkontami.