Ranking kont z limitami kredytowymi 2016

4 lutego 2017

Kredyt odnawialny, proponowany przy koncie osobistym, umożliwia korzystanie z pieniędzy pożyczonych od banku w ramach wyznaczonego limitu. W jakim banku znajdziemy konto z najtańszym limitem kredytowym w 2016 roku?

Limit kredytowy lub inaczej kredyt odnawialny jest produktem powiązanym z kontem osobistym. Gdy na naszym rachunku brak środków, możemy skorzystać z pieniędzy przyznanych przez bank w ramach limitu kredytowego. Korzystanie z kredytu odnawialnego umożliwia zrealizowanie pilnego przelewu, dokonanie płatności za zakupy, a także wypłacenie gotówki z bankomatu. Każdy wpływ środków na konto w pierwszej kolejności zapełnia „dziurę” w limicie kredytowym, jednocześnie go odnawiając.

Wysokość limitu i koszty

Wysokość przyznawanego przez bank limitu kredytowego zależy od wysokości otrzymywanych przez klienta dochodów. Najczęściej stanowi on kilkukrotność miesięcznych wpływów na rachunek. Jednak z kredytem odnawialnym są związane także wydatki. Za wykorzystane z limitu kredytowego środki bank nalicza odsetki. Kolejną opłatę stanowi prowizja naliczana przez bank za udzielenie i odnowienie limitu. Koszt odnowienia klient ponosi raz do roku i jest on naliczany w formie procentowej.

Ranking kont z limitami kredytowymi

Bank

Nazwa konta

Prowizja za odnowienie limitu kredytowego

Eurobank

Konto Active

0 lub 2%, min. 60 zł

Citi Handlowy

Konto Osobiste CitiPriority

1%, min. 50 zł

Getin Noble Bank

Getin Up

1%, min. 50 zł

Inteligo

Konto Inteligo

1,5%, min. 50 zł

Orange Finanse

Konto Osobiste

1,8%, min. 55 zł

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

1,8%, min. 68 zł

Bank Millennium

Konto 360

1,99%, min. 59 zł

Deutsche Bank

dbNET

2%, min. 20 zł

mBank

eKonto standard

2,5%, min. 69 zł

PKO BP

Konto za Zero

2,5%, min. 60 zł

Za uruchomienie limitu kredytowego banki pobierają prowizję, a jest ona podobnie jak opłata za odnowienie ustalana w formie procentowej. Na ogół jest nawet w tej wysokości. Czasami jednak możemy trafić na oferty kont promocyjnych, w ramach których jest znoszona opłata związana z uruchomieniem kredytu. Niektóre banki naliczają także dodatkowe opłaty za podwyższenie kwoty limitu. Za korzystnie z dostępnych w ramach limitu środków banki naliczają klientom odsetki. Zważywszy na dość niskie stopy procentowe banki za tego typu usługę pobierają dosyć wysoką stawkę procentową, bo aż 10%.