Więcej bankomatów sieci sklepów Biedronka

14 listopada 2016

W sieci sklepów Biedronka pojawi się więcej bankomatów, co na pewno spodoba się konsumentom.

Jeronimo Martins Polska podpisało umowę z ITCARD, zgodnie z którą liczba bankomatów w sklepach Biedronka ma wzrosnąć do 900 sztuk. ITCARD to operator i właściciel sieci bankomatów Planet Cash.

Umowa podpisana z Jeronimo Martins Polska uwzględnia, że w najbliższym czasie w sklepach Biedronka w całej Polsce pojawi się 699 nowych bankomatów Planet Cash. Firma ITCARD szacuje, że do końca bieżącego roku ta liczba zostanie zwiększona do 900 sztuk. Przed podpisaniem umowy w sklepach Biedronka znajdowało się ponad 1800 bankomatów różnych operatorów. Planet Cash posiadał 230 z nich. IT CARD Centrum Technologii Płatniczych SA to drugi co do wielkości operator bankomatów w Polsce. Przedsiębiorstwo skupia swoją działalność na obsłudze autoryzacyjnej transakcji bankomatach, obsłudze transakcji bezgotówkowych w terminalach POS a także na wydawaniu kart płatniczych z Logo Mastercard i VISA.

Biedronka to największa sieć sklepów detalicznych w Polsce. Na terenie kraju znajduje się około 2400 sklepów Biedronka, które są obecne w prawie 900 miejscowościach. Biedronka znana jest z nacisku na współpracę z polskimi dystrybutorami. Właściciel sieci firma Jeronimo Martins Polska obecnie prowadzi współpracę z ponad 500 polskimi partnerami handlowymi. Co istotne, 9 na 10 produktów dostępnych w sklepach to produkty polskie. Jeronimo Martins Polska dzięki sieci Biedronka jest czwartą największą firmą w Polsce. Pracuje dla niej ponad 47 tys. osób.

Wprowadzenie nowych bankomatów do sklepów Biedronka jest ważnym krokiem w stronę ułatwienia życia Klientów tej sieci. Marka znana jest z tego, że nie umożliwia zakupów kartami płatniczymi. Z tego powodu nierzadko spotyka się z krytyką tym bardziej, że karty płatnicze są uważane za najwygodniejszą formę płatności na rynku. Jak argumentuje jej właściciel Jeronimo Martins Polska wprowadzenie opłat kartą wiązałoby się z dodatkowymi kosztami, co przełożyłoby się na wzrost cen towarów. Alternatywą dla kart płatniczych jest więc umieszczenie niedaleko sklepu lub na jego terenie bankomatu. Klient przed zakupami może wypłacić pieniądze i swobodnie zrealizować transakcje gotówką. Dzięki nowym bankomatom Planet Cash będzie to jeszcze łatwiejsze i jeszcze powszechniejsze.