Recenzja kredytu gotówkowego w Meritum Bank

1 lipca 2015

Najczęściej po kredyt gotówkowy sięgamy w sytuacjach awaryjnych, np. w celu podreperowania budżetu rodzinnego lub zakupu produktów, na które nie mamy odłożonych pieniędzy. Oferta kredytów gotówkowych jest bogata. Jaką propozycję ma w swojej ofercie Meritum Bank?

Banki mają wiele ofert kredytów gotówkowych, tych mniej atrakcyjnych i tych na naprawdę przyzwoitych warunkach. Aby wybrać jak najkorzystniejszy dla siebie, należy w miarę dokładnie przeanalizować ofertę kredytową i wybrać najbardziej odpowiadający nam produkt. Nie należy też zapominać, aby kredyt dopasować do naszych potrzeb, a także możliwości finansowych.

Dopasowanie kredytu nie jest łatwe

Wybór kredytu gotówkowego wbrew pozorom wcale nie jest łatwy. Najczęściej kredytobiorcy idą do pierwszego z brzegu banku lub w najlepszym przypadku sprawdzają rankingi. To jednak zdecydowanie za mało, aby wybrać dla siebie jak najkorzystniejszy kredyt. Oczywiście, koszt kredytu jest bardzo ważny, ale należy jeszcze sprawdzić warunki kredytowania oraz spłaty kredytu, a także dopasować go do swoich potrzeb i możliwości późniejszej spłaty. Jeżeli tego sami nie potrafimy zrobić, najlepiej poprosić o pomoc doradcę finansowego, który ma wiele ofert, w tym również Banku Meritum, o którym mówi się, że posiada jedną z najlepszych tego typu.

W pierwszej dziesiątce

Kredyt gotówkowy w Meritum Banku znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych kredytów gotówkowych w rankingu jednej z porównywarek kredytowych. Trudno się tej pozycji dziwić, bowiem:

  • RRSO w tym banku dla kredytu w wysokości 5 tys. zł wynosi jedynie 11,66 proc.,
  • maksymalny okres kredytowania wynosi aż do 120 miesięcy,
  • maksymalna kwota kredytu wynosi do 200 tys. zł,
  • prowizja wynosi 5 proc.

Oczywiście, to nie wszystkie parametry kredytu, więc warto również sprawdzić szczegóły – najlepiej w banku, bowiem dopiero na miejscu okazuje się, jaka jest rzeczywista oferta kredytu.

Wysokość oprocentowania zależy od banku

Ostateczną wysokość oprocentowania i tak zaproponuje bank po indywidualnej ocenie możliwości klienta. Z pewnością niższe oprocentowanie zaproponuje swoim klientom, posiadającym w tym banku konto oraz korzystającym z produktów i usług tego banku. Ale to nie wszystko, bowiem Meritum Bank może również obniżyć oprocentowanie przy kredycie celowym.

Za pośrednictwem Internetu

Wiele banków ma w swojej ofercie kredyty dostępne za pośrednictwem Internetu. W Meritum Bank kredyt gotówkowy online również jest możliwy. Mało tego, jeżeli ktoś zdecyduje się na kredyt przez Internet, może liczyć na niższe koszty i korzystniejsze warunki. Ponadto Bank akceptuje różne źródła dochodów, można więc o kredyt w tym banku starać się, pracując na umowie cywilnoprawnej.

Kredyt na oświadczenie

Najczęściej banki, udzielając kredytów, nakazują dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu oraz dochodach. Jest to podstawa dla banku przy wyliczeniach zdolności kredytowych. Meritum Bankowi w określonych sytuacjach może wystarczyć jedynie oświadczenie. Jest to oferta dla pracowników sektora publicznego (np. dla nauczycieli, policjantów, prokuratorów, sędziów), którzy mogą starać się o pożyczenie nawet 200 tys. zł. Pamiętać jednak należy, aby dokładnie sprawdzić tę ofertę kredytu gotówkowego w oddziale Banku Meritum.