Jak pokonać komornika?

Jak-pokonać-komornika?

To, że mamy problemu ze spłatą pożyczki lub kredytu, nie znaczy, że musi spotkać nas ostateczność, czyli wizyta komornika. Aby tego uniknąć, niezbędny będzie jednak właściwy plan działania.

Pętla zadłużenia to w naszych czasach coś często spotykanego. Nie trudno w nią wpaść, a trudności z wyjściem z tej sytuacji są oczywiste. Jeżeli widzimy, że taka ewentualność nadciąga, ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest schowanie głowy w piasek. Naszym obowiązkiem jest rozwiązanie problemu, zanim dojdzie do egzekucji komorniczej.

Pokonaj komornika unikając jego wizyty

Dłużnicy, którzy chcą, aby egzekucja komornicza nie stała się faktem, mają jedno wyjście – uniknąć jej. Nie mamy tu jednak na myśli przeprowadzki. Chodzi raczej o zakrojoną na szeroką skalę współpracę z naszym wierzycielem.

Należy zacząć od pełnej szczerości i pokazania, że naszym priorytetem jest spłata długu. To oznacza przejście do etapu negocjacji. Bankom i firmom pożyczkowym nie zależy na niespłaconych długach i dlatego robią one wiele, aby w sposób ugodowy rozwiązać problem długu.

Jeśli będziemy szczerzy i jednocześnie zdeterminowani do rozwiązania problemu, to może nam się udać wywalczyć warunki, które pozwolą na spłatę kredytu.

My a komornik

Jeśli nie udało nam się uniknąć egzekucji komorniczej, to sytuacja nie jest jednak beznadziejna. W pierwszej kolejności jako dłużnik należy znać nasze prawa. Nie jest tak, że komornik może robić wszystko, co chce, więc ma prawo zabrać nam wszystkie meble i środki do życia. Jego działania są ograniczone przepisami prawa.

Obowiązkiem komornika jest poinformowanie nas o długu i o konsekwencjach braku jego spłaty. Nie może on jednak uprawiać samowolki. Co to oznacza dla nas? Otóż, należy dokładnie zapoznać się z przepisami regulującymi pracę komornika. W trudnej sytuacji będziemy mogli się do nich odwołać i tym samym walczyć o swoje prawa. Wbrew pozorom zakres możliwości komornika nie jest nieograniczony i znając swoje prawa, możemy sprawić, by działało to na nasza korzyść.

Podsumowując, kłopoty z długami wymagają działań zdecydowanych i konkretnych. Nie obędzie się z pewnością bez ścisłej współpracy z wierzycielem. Jest to najefektywniejszy sposób na uniknięcie egzekucji komorniczej. Jeśli zaś ona ma na nieszczęście miejsce, to niezbędne jest zachowanie spokoju i dbanie o to, aby komornik nie przekraczał swoich uprawnień.